فروشگاه میوه و تره بار شیلانَک
از کشاورزان و فروشندگان میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات دعوت به عمل می آید
برای معرفی و فروش محصولات خود با شماره های
09216393789 و 09107869855
تماس حاصل نمایند .
فروشگاه اینترنتی تره بار , وارد شوید
جهت معرفی محصولات خود و همکاری با فروشگاه کلیک کنید
عناوین خبرها فواید مصرف زغال اخته مواد غذایی آسیب زننده به کلیه جلوگیری از افزایش وزن با مصرف میوه و سبزیجات استفاده از پوست موز هر میوه برای کجاست دیابت و مصرف میوه منشاء میدان مغناطیسی زمین چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد نقش میکروبها در چرخه ازت خاک کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان بهبود سلامت خاک هر فصل چه غذایی باید بخوریم سالاد میوه ی گرمسیری جک فروت چیست رامبوتان چیست منگوستین میوه ستاره چیست بهترین ادویه ها برای سلامتی طریقه مصرف آناناس میوه لیچی خارگیل چیست ؟ انبه چیست ؟ نحوه خوردن پاپایا میوه اژدها چیست ؟ کشاورزی آبیاری هوشمند فروش آلو بخارا ارگانیک
کشاورزی

کشاورزی صنعتی

کشاورزی فرآیند تولید مواد غذایی ، خوراک ، فیبر و بسیاری از محصولات مورد نظر دیگر با کشت گیاهان خاص و پرورش حیوانات اهلی (دام) است.
عمل کشت همچنین به عنوان "کشاورزی" شناخته می شود ، در حالی که گفته می شود دانشمندان ، مخترعین و سایر افراد متعهد به بهبود روش ها و ادوات کشاورزی نیز درگیر کشاورزی هستند. کشاورزی معیشتی کشاورزی ای است که در آن فرد یک منطقه کوچک با منابع محدود را تبدیل به مزرعه می کند و فقط به اندازه کافی غذا برای تأمین نیازهای خانواده خود تولید می کند. در سوی دیگر ، کشاورزی فشرده تجاری ، از جمله کشاورزی صنعتی است.
چنین کشاورزی شامل مزارع بزرگ و یا تعداد زیادی حیوانات ، منابع زیاد (سموم دفع آفات ، کودهای شیمیایی و غیره) و مکانیزاسیون بالایی است.
این عملیات به طور کلی سعی در به حداکثر رساندن درآمد مالی از غلات ، تولید و یا دام دارند. کشاورزی مدرن فراتر از تولید سنتی مواد غذایی برای انسان و خوراک دام است. سایر کالاهای تولیدی کشاورزی شامل چوب ، کود چرم ، مواد شیمیایی صنعتی (نشاسته ، شکر ، الکل و رزین) ، الیاف (پنبه ، پشم ، کنف ، ابریشم و کتان) ، سوخت ها (متان حاصل از زیست توده ، اتانول ، بیودیزل) ، گلها ، گیاهان زینتی ، ماهیان گرمسیری و پرندگان را برای تجارت حیوانات خانگی و داروها است . قرن بیستم شاهد تغییرات گسترده ای در عملكرد كشاورزی ، به ویژه در شیمی كشاورزی بود. شیمی کشاورزی شامل کاربرد کود شیمیایی ، حشره کشهای شیمیایی و قارچ کشهای شیمیایی ، آرایش خاک ، تجزیه و تحلیل محصولات کشاورزی و نیازهای غذایی حیوانات مزرعه است.

کشاورزی مدرن

با شروع جهان غرب ، انقلاب سبز بسیاری از این تغییرات را در تبدیل مزارع از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن در سرتاسر جهان گسترش داد و موفقیتهای مختلفی داشت. از دیگر تغییرات اخیر در کشاورزی می توان به هیدروپونیک ، اصلاح نباتات ، هیبریداسیون ، دستکاری ژن ، مدیریت بهتر مواد مغذی خاک و کنترل بهتر علفهای هرز اشاره کرد. مهندسی ژنتیک محصولاتی را تولید کرده است که قابلیت هایی فراتر از گیاهان طبیعی رخ می دهد ، مانند عملکرد بالاتر و مقاومت در برابر بیماری. بذرهای اصلاح شده سریعتر جوانه می زنند بنابراین می توانند در یک منطقه با مدت زمان رشد طولانی رشد کنند. مهندسی ژنتیک گیاهان ، خصوصاً در مورد گیاهان مقاوم به علف کش ، بحث برانگیز بوده است. از سال 2006 ، حدود 36 درصد از کارگران جهان در کشاورزی مشغول به کار هستند (از 42 درصد در سال 1996) ، که این رایج ترین شغل محسوب می شود.
با این حال ، اهمیت نسبی کشاورزی از ابتدای صنعتی شدن به طور پیوسته کاهش یافته است ، و در سال 2006 - برای اولین بار در تاریخ - بخش خدمات با توجه به بخش اقتصادی که بیشترین تعداد مردم جهان را به خود اختصاص داده است ، بر کشاورزی پیشی گرفت.

بر چسب ها :

شیمی کشاورزی

-

محصولات کشاورزی

-
کشاورزی سنتی
تلگرام فروشگاه instagram pinterest
twitter google-plus facebook
شماره های تماس :
09216393789
09107869855
ایمیل :
shilanak@gmail.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شیلانک می باشد
آدرس سایت :
www.shilanak.com
درخواست همکاری
ثبت نام در سایت