فروشگاه میوه و تره بار شیلانَک
از کشاورزان و فروشندگان میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات دعوت به عمل می آید
برای معرفی و فروش محصولات خود با شماره های
09216393789 و 09107869855
تماس حاصل نمایند .
فروشگاه اینترنتی تره بار , وارد شوید
جهت معرفی محصولات خود و همکاری با فروشگاه کلیک کنید
عناوین خبرها فواید مصرف زغال اخته مواد غذایی آسیب زننده به کلیه جلوگیری از افزایش وزن با مصرف میوه و سبزیجات استفاده از پوست موز هر میوه برای کجاست دیابت و مصرف میوه منشاء میدان مغناطیسی زمین چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد نقش میکروبها در چرخه ازت خاک کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان بهبود سلامت خاک هر فصل چه غذایی باید بخوریم سالاد میوه ی گرمسیری جک فروت چیست رامبوتان چیست منگوستین میوه ستاره چیست بهترین ادویه ها برای سلامتی طریقه مصرف آناناس میوه لیچی خارگیل چیست ؟ انبه چیست ؟ نحوه خوردن پاپایا میوه اژدها چیست ؟ کشاورزی آبیاری هوشمند فروش آلو بخارا ارگانیک
نقش میکروبها در چرخه ازت خاک

میکروب های مختلف خاک

زیر پای ما ، در خاک ، فعالیت میکروبی وجود دارد. دقیقاً مانند انسان متابولیسم و ​​انتخاب مواد غذایی متفاوتی دارد . در حقیقت ، میکروب ها در تهیه مواد مغذی از گیاهان نقش مهمی دارند.
یک مقاله اخیر از شیندا لو و تیم وی نقش های مختلفی را که میکروب های مختلف خاک در چرخه نیتروژن خاک دارند بررسی می کند. لو محقق موسسه فناوری ماساچوست است.
طبق گفته لو ، " میکروبهای خاک بیشترین تبدیل های ازت خاک را به اشکال قابل استفاده در گیاهان کاتالیز می کنند. میکروبهای مختلف خاک از فرآیندهای مختلفی استفاده می کنند - و بعضی اوقات با هم کار می کنند. "
کودهای مدرن ازت به صورت آمونیوم استفاده می شوند. از طریق یک فرآیند بیولوژیکی به نام نیتریفیکاسیون ، میکروبهای خاک آمونیوم را به نیتراتهایی تبدیل می کنند که گیاهان قادر به جذب آنها هستند. برای کارایی در این فرایند ، میکروب ها به اکسیژن احتیاج دارند. محققان در حال مطالعه نیتریفیکاسیون هستند زیرا این امر می تواند به گازهای گلخانه ای و از بین رفتن کود مرتبط باشد.
اگرچه میکروبیولوژیست ها بیش از یک قرن است که چرخه نیتروژن را مطالعه می کنند ، اما همه مراحل به خوبی درک نشده بودند. میکروارگانیسم های جدید اخیراً شناسایی شده اند. نوعی پروکاریوت (ارگانیسم تک سلولی) به نام araea نیز در نیتریفیکاسیون نقش داشته است.
به دلیل ساختار آنها از نظر فنی باکتری خاک نیست. از باکتری هایی که مسئولیت همان فعالیت را دارند ، در برخی از خاک ها به نیتریفیکاسیون کمک می کند. از جمله نقش آرکایا در نیتریفیکاسیون ، درک دانشمندان و محققان را گسترش داده است.

میکروب های خاک

محققان مطالعات مختلفی در مورد نیتریفیکاسیون خاک را مرور کردند. این شامل فراوانی میکروبهای موجود در خاک نسبت به عوامل مختلف محیطی بود. pH خاک ، دما و نسبت کربن خاک به نیتروژن خاک همه با تعداد میکروب در هر نمونه خاک مقایسه شد. عمق خاک و سایر عوامل نیز بر فراوانی میکروب تأثیر می گذارد.
به عنوان مثال مطالعات قبلی نشان داده اند كه باستان شناسی نیتریفیكاسیون در دماهای گرمتر از باكتری ها فراوان است. میکروب های دیگر در دماهای پایین تر رشد می کنند.
pH خاک همچنین بر نحوه فعال بودن میکروبهای خاک در فرآیند نیتریفیکاسیون تأثیر می گذارد. باکتریهای خاک نیتروسپیرا در خاکهای اسیدی از جمله جنگلها و مزارع مزرعه حاکم تر بودند.
محققان همچنین مطالعه کرده اند که چگونه میکروب های مختلف "با یکدیگر" صحبت می کنند. این امر روند نیتریفیکاسیون را بدون نقص نگه می دارد. مکانیسم های مختلفی از جمله سیگنالینگ سلولی ارائه شده است. وجود اکسید نیتریک در خاک ممکن است تعامل بین میکروب ها را تقویت کند.
دانشمندان خاک اطمینان دارند که همه میکروبهایی که در ارائه خدمات گسترده ای به خاک ارائه می دهند ، پیدا نکرده اند. درست همانطور که ستاره شناسان با پیشرفت ابزارها ستاره های جدیدی را در آسمان کشف می کنند ، میکروبیولوژیست های خاک نیز میکروب های جدید خاک را پیدا می کنند. برخی ممکن است در نیتریفیکاسیون نقش داشته باشند.
جمع آوری و فهرست بندی نوع ، فراوانی و مکان میکروب های خاک به پیشرفت دانش ما در مورد چرخه ازت خاک ادامه خواهد داد.
این بررسی اخیراً در مجله علمی علوم خاک آمریکا منتشر شد . بودجه توسط بنیاد تحقیقات کشاورزی اورگان و شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا تأمین شده است.

بر چسب ها :

نیتریفیکاسیون خاک

-

فراوانی میکروب

-
pH خاک
تلگرام فروشگاه instagram pinterest
twitter google-plus facebook
شماره های تماس :
09216393789
09107869855
ایمیل :
shilanak@gmail.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شیلانک می باشد
آدرس سایت :
www.shilanak.com
درخواست همکاری
ثبت نام در سایت