فروشگاه میوه و تره بار شیلانَک
از کشاورزان و فروشندگان میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات دعوت به عمل می آید
برای معرفی و فروش محصولات خود با شماره های
09216393789 و 09107869855
تماس حاصل نمایند .
فروشگاه اینترنتی تره بار , وارد شوید
جهت معرفی محصولات خود و همکاری با فروشگاه کلیک کنید
عناوین خبرها فواید مصرف زغال اخته مواد غذایی آسیب زننده به کلیه جلوگیری از افزایش وزن با مصرف میوه و سبزیجات استفاده از پوست موز هر میوه برای کجاست دیابت و مصرف میوه منشاء میدان مغناطیسی زمین چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد نقش میکروبها در چرخه ازت خاک کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان بهبود سلامت خاک هر فصل چه غذایی باید بخوریم سالاد میوه ی گرمسیری جک فروت چیست رامبوتان چیست منگوستین میوه ستاره چیست بهترین ادویه ها برای سلامتی طریقه مصرف آناناس میوه لیچی خارگیل چیست ؟ انبه چیست ؟ نحوه خوردن پاپایا میوه اژدها چیست ؟ کشاورزی آبیاری هوشمند فروش آلو بخارا ارگانیک
کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان

چگونگی کاهش دی اکسید کربن از صنعت سیمان

صنعت سیمان مسئول بین 6 تا 8 درصد از انتشار دی اکسید کربن جهانی است.
محققانی که به دنبال چگونگی بهبود اوضاع و کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان هستند ، یک کارخانه آزمایشی را در یک کارخانه سیمان در بلژیک طراحی و ساخته اند تا سعی در یافتن راه حل ها داشته باشند.
این کارخانه که حدود 70 هکتار را در بر می گیرد و حدود 180 کارگر را به خود اختصاص داده است ، تخمین زده می شود 1.4 میلیون تن 15 نوع مختلف سیمان در اینجا تولید میگردد اما این با هزینه محیطی همراه است:
جان تولن ، مدیر منابع جایگزین سیمان هایدلبرگ می گوید: "اگر یک تن سیمان تولید کنیم ، 0.6 تن دی اکسید کربن تولید می کنیم. این دی اکسید کربن عمدتا از مواد اولیه ما ناشی می شود."
بنابراین ، ما باید فناوری هایی را برای گرفتن این دی اکسید کربن توسعه دهیم تا از این طریق در محیط زیست منتشر نشود. "
این کارخانه با محققان پروژه تحقیقاتی اروپا ، لیلاک (آهک و سیمان با شدت کم انتشار) برای جستجوی چنین فناوری هایی همکاری کرده است. در حال حاضر کارخانه قادر به جذب 5 درصد از کل انتشار دی اکسید کربن خود است. حال چگونگی کاهش دی اکسید کربن از صنعت سیمان مورد بررسی باید قرار گیرد.

دریافت دی اکسید کربن

"یک لوله فلزی بزرگ وجود دارد که در خارج از آن در حدود 1000 درجه گرم می شود. مواد اولیه در بالا ریخته می شود و به آرامی فرو می رود. با گرم شدن این ماده ، دی اکسید کربن خود را آزاد می کند و این کربن خالص دی اکسید به سادگی می تواند در بالا اسیر شود. "
محققان می گویند که این فناوری نیاز به حداقل تغییرات در زنجیره معمولی تولید سیمان کارخانه دارد ، و دریافت دی اکسید کربن را بدون مواد شیمیایی اضافی امکان پذیر می کند. اما هنوز چالش های مختلفی وجود دارد که باید برطرف شوند.
توماس هیلز ، مهندس فرایند ، در كالیكس می گوید: "این مواد باید بتوانند به پایین راكتور منتقل شوند. رآكتور به پایین می رود ، اما پس از آن در پایین ، باید به واحدهای دیگر موجود در سایت منتقل شود." "سایر پارامترهای مهم فنی اطمینان از اینکه به اندازه کافی گرما وارد راکتور می شویم و این گرما را در مکان های مناسب قرار می دهیم." هدف این است که بتوانیم تا حد امکان دی اکسید کربن را با ایمن ترین و کارآمدترین انرژی جذب کنیم.
محققان باید همواره در یک محیط آزمایشگاهی کنترل شده و هم در خود راکتور ، ایمنی و کارایی کل فرایند را ارزیابی کنند. هیلز می گوید: "ما قبل از وارد شدن این پودر ، میزان دی اکسید کربن موجود در آن را اندازه می گیریم."
"سپس ما بعد از عبور از راکتور اندازه گیری می کنیم و آن مقدار دی اکسید کربن را در پودر اندازه می گیریم. و تفاوت در میزان جذب شده است."
محققان اکنون در تلاشند تا این فناوری را برای دستیابی به 95 درصد از انتشار دی اکسید کربن جهانی کارخانه با هدف توسعه سایر مدلهای تجاری اقتصاد دایره ای به دست آورند. محققان معتقدند این فناوری می تواند در رسیدن به هدف کاهش 80 درصدی انتشار دی اکسید کربن در اروپا تا سال 2050 کمک کند

بر چسب ها :

انتشار دی اکسید کربن

-

دی اکسید کربن از صنعت سیمان

-
محیط آزمایشگاهی کنترل شده
تلگرام فروشگاه instagram pinterest
twitter google-plus facebook
شماره های تماس :
09216393789
09107869855
ایمیل :
shilanak@gmail.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شیلانک می باشد
آدرس سایت :
www.shilanak.com
درخواست همکاری
ثبت نام در سایت